U18 Women

U18 Cup Women

Competition Dates

Date

Round

Venue

Saturday 10th November 2018

Preliminary

Hosted by entrants

Sunday 9th December 2018

Round 1

Hosted by entrants

Saturday 19th January 2019

Round 2

Hosted by entrants

Sunday 10th March 2019

Last 8s & Semi-Finals

National Volleyball Centre, Kettering

Saturday/Sunday 27th/28th April 2019

Finals

TBC

*All teams except those seeded from last year's Semi Finals could be involved in a preliminary round

The draw will be updated in due course

Preliminary Round, Saturday 10th November 2018; First named teams (in bold) to host

Group A (2 Qualifiers)

Group B (2 Qualifiers)

Newcastle Staffs VC C

Southgate Juniors - VK Barnet

Newcastle Staffs VC D

Richmond Volleyball C

Wirral

Richmond Volleyball D

Ashfield Vipers B

Mill Hill School

Round 1, Sunday 9th December 2018; First named teams (in bold) to host

Group A (2 Qualifiers)

Group B (2 Qualifiers)

Group C (2 Qualifiers)

Group D (2 Qualifiers)

Group E (2 Qualifiers)

York Volleyball Club

Newcastle Staffs VC A

Graveney & Malory Eagles

Tendring Technology College

Wessex VC

Leeds RGA VC

Newcastle Staffs VC B

Richmond Volleyball B

Greenhouse Sports A

Taunton

Wirral

Nottingham Rockets VC

Richmond Volleyball D

Greenhouse Sports B

Bishop of Llandaff High School

Ashfield Vipers B

Southgate Juniors - VK Barnet

Round 2, Saturday 19th January 2019; First named teams (in bold) to host

Group A (2 Qualifiers)

Group B(2 Qualifiers)

Group C (2 Qualifiers)

Group D (2 Qualifiers)

Tameside (Bye)

Black Country (Bye)

The Boswells School (Bye)

Petroc Beach Academy (Bye)

Urmston Grammar School (Bye)

Ashfield Vipers A (Bye)

Richmond Volleyball A (Bye)

Ashcombe Dorking (Bye)

Winner Group A

Winner Group B

Winner Group D

Winner Group E

Runner up Group A

Winner Group C

Runner up Group D

Runner up Group E

Runner up Group B

Runner up Group C

Last 8's, Sunday 10th March 2019; National Volleyball Centre, Kettering

Group A

Group B

Runner Up Group B

Runner Up Group A

Winner Group A

Winner Group B

Runner Up Group D

Runner Up Group C

Winner Group C

Winner Group D

National Finals, Saturday 27th and Sunday 28th April 2019; Venue to be confirmed